PostWysłany: Czw 9:38, 01 Cze 2006    Temat postu:

Darłovia Darłowo- Sława Sławno 0:1 (0:1)
Bramki: Gertig '4
Skład Sławy:
Miłosz - Matuszewski, Gertig, Dura, Mirowski - Piotrowski ('63 Nowak), Walczak, Lachowicz ('82 Chojnacki), Szerszenowicz ('21 Kuniczuk) - Zawada, Siernicki ('74 Marchewka, '90 Wróbel)

W srodowe popołudnie drużyna juniorow Sławy rozegrała bardzo trudny wyjazdowy zwycięzając drużynę Darłovii 1:0. Warto zaznaczyć że była to dopiero pierwsza porazka Darłowian na wiosne. Obie drużyny przystapily do tego meczu wzmocnione zawodnikami wystepujacymi na codzień w druzynach seniorow. W Sławie zagrali Gertig i Zawada, zas w Darłovii Suwalski i Zimoch. Do kolegow wystepujacych w pierwszych zespolach dostosowali sie inni zawodnicy. Mialo to wpływ na poziom i tempo meczu, które od poczatku bylo bardzo wysokie. Od poczatku spotkania duza przewage uzyskali goscie, którzy zdecydowanie ruszyli do ataku. Jedyna bramka wpadla juz w 4 minucie po rzucie roznym i dobrej grze bez pilki calej druzyny na czysta pozycję wyszedl stoper Sławy - Rafał Gertig i pewnym strzalem z głowy pokonał bramkarza gospodarzy. Darłowscy zawodnicy nie mogli sie otrzasnąc po straconej bramce a napor gosci trwał nadal. W 6 minucie Zbigniew Zawada po dobrym dryblingu wyszedl sam na sam z bramkarzem Darłovii, położył go na ziemi i z ostrego konta trafił w słupek. Minutę póżniej dobrą akcją odgryzli siemiejscowi i strzał aktywnego w tej czesci meczu Suwalskiego z ostrego kąta sprawił duzo klopotów Krzysztofowi Miłoszowi. W 13 minucie w dogodnej sytuacji był Maciej Siernicki który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Darłovii. Kolejna składna akcja Sławy zaowocowała wysmienita sytuacja w 17 minucie meczu - zawada po minieciu obronców i bramkarza zwlekal ze strzalem do pustej bramki az został zablokowany przez wracajacego stopera gospodarzy. Po 20 minutach gry mecz sie zaostrzył, gra przeniosla sie głownie do srodkowej czesci boiska. Gracze Darłovii grali bardzo ambitnie lecz nie potrafili znalezc sposobu na dojscie do dogodnej sytuacji. Koncowka pierwszej polowy znowu nalezała do Sławy. W 33 minucie ponownie pojedynekj sam na sam z bramkarzem przegrywa Siernicki. Od 35 do 45 minute goscie wykonywali 3 rzuty rozne po których za kazdym razem bylo groznie pod bramka Darłovii. Po jednym z nich piłka trafia w ręke obroncy Darłovii, jednak sedzia (sedziowal bez sedziow bocznych) nie odgwizdal przewinienia. W 40 minucie po szybkiej wymianie pilek akcje ładnym strzałem z 12 m konczy Zawada i tylko wspaniala interwencjea bramkarza ratuje darłovie przed strata kolejnej bramki. W przerwie trener Darłovii dokonuje 3 zmian, co spowodowało ze Darłovia od poczatku rzucila sie do ataku. Mlodzi pilkarze Darłovii grali bardzo ambitnie momentami nawet brutalnie. Raz po raz na murawie lezeli po ostrych wslizgach Zawada, Lachowicz Walczak. W 60 minucie po brutalnym wslizgu przy linii autowej boisko musial opuscic Mateusz Piotrowski. W tej czesci gry Darłowianie oddali tez kilka groznych strałow z ok. 20 m. Najgrozniejszy z nich w 65 minucie Miłosz z trudem sparował na rzut rozny. Sława odgryzała sie groznymi kontrami. Najlepsze sytuacje mial Zawada który w 65 minucie przelobowal wychodzacego bramkarza jednak pilke wybil obronca gospodarzy. W ostanich 10 minutach pilkarze Darłovii postawili wszystko na jedna karte grajac odwaznie do przodu na tzw aferę, co sprawialo duzo problemow obroncom Sławy. Emocje meczu mogły skonczyc sie duzo wczesniej gdyby dobrze dysponowany tego dnia Zawada wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Darłovii. W 83 minucie Suwalski przedarl sie ladnym dryblingiem w pole karne gosci i oddal ladny strzal na szczescie w boczna siatkę bramki Miłosza. W koncówce darłovia wykonywala 3 grozne rzuty rozne jednak napastnicy nie potrafili oddac strzalu na bramke. Sława groznie kontrowała. Po jednej z kontr w 84 minucie ewidentnie sciety w polu karnym zostal Zawada jednak stojacy blisko zdarzenia, majacy slaby dzien sedzia nie odgwizdal przewinienia obroncy. W doliczonym czasie gry (sedzia doliczy 4 minuty) Sławianie sprytnie przeniesli ciezar gry na polowie Darłovii, co pozwoliło spokojnie utrzymac zwyciestwo. Martwi jednak nieskutecznosc w pierwszej polowie, bo juz po 45 minutach powinno byc po meczu. Brawa za ambicje i walke dla druzyny Darłovii ktora naprawde zagrala bardzo dobry mecz. Trener Zorn stworzyl naprawde ciekawy zespol ktory bedzie grozny dla wszystkich. Miejmy nadzieje ze pilkarze darłovii zagraja rownie ambitnie i pokonają u siebie druzyne Mechanika Bobolice.